A huszadik század kezdetétől napjainkig a magyar társadalom korösszetétele a fejlettebb országok tendenciáihoz hasonlóan drámaian megváltozott. Az aktív keresők aránya alig lép túl az egyharmadon, ezzel szemben viszont csaknem ugyanennyire emelkedett a nyugdíjasok száma.
Vagyis, míg az eltartottak száma növekszik, egyre csökken az állami nyugdíjkasszába befizetők, az ellátást finanszírozók száma. Ez a tendencia előbb vagy utóbb a szociális ellátórendszer összeomlásához vezet. Demográfiai oka van annak tehát,hogy az állam fokozatos, következetes lépésekben vonul ki a szociális gondoskodásból.
2012-től megváltozott vagy megszűnt számos ellátó kategória, és a korhatárok is emelkedtek. A lakosság három-negyede komolyan aggódik időskori anyagi helyzete miatt, felének pedig egyáltalán nincsenek időskorra szóló megtakarításai. A jelenleg több mint egymillió, minimálbéren, bérminimumon bejelentett, vagy épp vállalkozóként dolgozó honfitársunknak pedig negyven év munkaviszony után, mai értéken, mindössze huszonkétezer forint lesz a havi ellátása. A nyugdíjak átlagos összegei már most a létminimum határán mozognak, a legjobb tehát a jövőre, időskorunkra a saját erőnkből is felkészülni.
A Magyar Pénzügyi Közvetítő Zrt. munkatársai a pénzpiac minden egyes szegmensének szakértői elemzése mentén, személyes tanácsadás keretében segítenek összeállítani a lehető legjobb megoldást. Ez lehet akár egy összegben hozzáférhető megtakarítás, vagy éppen élethosszig tartó járadék. A fontos az, hogy az Ön időskora szeretteire, családjára nehezedő terhek nélkül, állami döntésektől függetlenül, pénzügyi biztonságban és valódi nyugalomban teljen.